Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośniki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośniki

    Zamieszczone przez sew1981
    Agamek12, to ok czyli na tych forach się mylą jak widać
    Zakladam, ze troche racji jednak maja...

  • #2
    Głośniki

    Jakie głośniki mam dobrać do nowego radia moje są bardzo stare i już nie słychać basów proszę o pomoc w doborze bo ja jestem w tym temacie zielony.Żeby ładnie grały :roll:
    Andrzej

    Komentarz


    • #3
      Zaawansowane wyszukiwanie - Octavia Club Polska
      Wpisz w szukajkę zapytanie "jakie głośniki " i wyjdzie ci sporo wyników.
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz


      • #4
        Re: Głośniki

        Zamieszczone przez jedrzejbrzo
        Jakie głośniki mam dobrać do nowego radia moje są bardzo stare i już nie słychać basów proszę o pomoc w doborze bo ja jestem w tym temacie zielony.Żeby ładnie grały :roll:
        drzwi wygluszone ?

        jesli nie to jak wygluszysz to fabryczne glosniki zaczna grac basem

        bez wyglyszenia nawet DLSy nie zagraja , fizyki nie oszukasz
        jest O1 RS 1.8T XENON
        była O1 1.9 TDI AGR

        Komentarz


        • #5
          jedrzejbrzo, Potwierdzam to co pisze kolega andru123.Wiem na własnym przykładzie.Przed wygłuszeniem głośniki charczały,basów było mało,ogólnie porażka.Wygłuszyłem drzwi,dystanse z mdf-u założyłem,i wysokotonowe głośniczki dałem z Golfa IV.I dostałem szoku.Muzyczka gra jak w studiu muzycznym.A zaznaczam że głośniki w drzwiach i radio,cd,Symphony zostało oryginalne bo nie było potrzeby zmieniać.Tak że ogulnie mówiąc wygłuszanie zmienia kolosalnie jakość dzwięku.
          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
          Pozdrawiam ANIOL

          Komentarz


          • #6
            j.w. zacznij od wygłuszenia

            Na stronie 2 masz moją fotorelację wraz z opinią odnośnie wygłuszenia.
            Forum - Octavia Club Polska
            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

            Komentarz


            • #7
              Pixon, masz jakieś zdjęcia z demontażu poszycia drzwi. Świetnie wyszło Ci wygłuszania i fotki bardzo się przydadzą, ale przyznam, że najbardziej boję się samego demontażu tych wszystkich plastików i całego poszycia drzwi.
              BYŁA: liftback 1.6 75KM 1998r -----> SĄ: liftback 1.6 75KM 2002r/ liftback 1.6 102KM 2010r <--klik--> combi 1.9TDI 101KM 2009r <----zapraszam

              Komentarz


              • #8
                Ja niestety tego etapu nie robiłem, ponieważ zdjęcia z dokładnym opisem są powszechnie dostępne w internecie
                Tutaj masz ładnie pokazane: Turbo-diesel.pl - wymiana / naprawa zamka drzwi (mikroswitch, zimne luty) drzwi Passat B5, Golf IV, Audi A4, A6, Skoda Octavia, Fabia, Seat Leon, Toledo

                Tutaj masz od strony pasażera:
                SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

                W octavii nie masz tylko tej płyty blaszanej przykręcanej tylko masz takie duże otwory montażowe pokazane już na moich zdjęciach. Demontaż tego jest na prawdę prosty. Nie ma zapieczonych śrub, wszystko się ładnie odkręca, dysponując torxem, śrubokrętem krzyżakowym bezproblemu sobie poradzisz
                Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki za linki

                  Powiedzcie mi koledzy tylko jeśli zrobimy porządne wygłuszenie to co z ewentualnymi naprawami wewnątrz drzwi - np. podnośnik szyby lub elektryka? Te maty to chyba raczej łatwo nie schodzą, jak już chwycą?
                  BYŁA: liftback 1.6 75KM 1998r -----> SĄ: liftback 1.6 75KM 2002r/ liftback 1.6 102KM 2010r <--klik--> combi 1.9TDI 101KM 2009r <----zapraszam

                  Komentarz


                  • #10
                    Czeka Cię zrywanie tego co nakleiłeś w przypadku podnośnika. Wszystkie przewody możesz wyciągnąć na wierzch, ja tego nie zrobiłem, ponieważ jest z tym za dużo roboty.
                    Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                    Komentarz


                    • #11
                      Nic więcej specjalnie tam nie ma, więc jest nadzieja, że tak szybko się nie zepsuje podnośnik? :szeroki_usmiech Dzięki Pixon
                      BYŁA: liftback 1.6 75KM 1998r -----> SĄ: liftback 1.6 75KM 2002r/ liftback 1.6 102KM 2010r <--klik--> combi 1.9TDI 101KM 2009r <----zapraszam

                      Komentarz


                      • #12
                        Podgrzejesz i zerwiesz :wink:

                        Komentarz


                        • #13
                          Drzwi pasażera zrobione. 8 godzin pracy z przerwą 15min. na obiad. Chore :lol: Ale efekt jest
                          BYŁA: liftback 1.6 75KM 1998r -----> SĄ: liftback 1.6 75KM 2002r/ liftback 1.6 102KM 2010r <--klik--> combi 1.9TDI 101KM 2009r <----zapraszam

                          Komentarz


                          • #14
                            Też będę wygłuszał drzwi na wiosnę, ale wpadłem na sprytny sposób. Otóż otwory technologiczne będę maskował blachą aluminiową która do drzwi będzie mocowana wkrętami. Nie będę za to oklejać jej na równo z resztą drzwi. Dzięki temu jak coś się zepsuje zdemontuję owe blachy, a wygłuszenie zostanie nienaruszone
                            >> Serwisujesz swoją Skodę? Ściągnij książki "Sam Naprawiam - Octavia I" <<
                            >>Link alternatywny<<

                            Komentarz


                            • #15
                              Co oznacza, że nie będziesz jej oklejać? Jak dasz kawał blachy i go nie okleisz to efekt wygłuszania będzie mizerny, żeby nie powiedzieć, że cała operacja będzie bez sensu...
                              Pewnie źle Cię zrozumiałem, ale rozwiej moje wątpliwości proszę :szeroki_usmiech

                              Ja już parę przednich drzwi wygłuszyłem - efekt świetny, a różnica jest kosmiczna.
                              Co ciekawe, moje głośniki są przykręcone do plastikowych, fabrycznych dystansów, tak, że można je normalnie z dystansów zdjąć. Gdzieś trafiłem na opinie, że fabrycznie głośniki były "zgrzewane" z dystansami - czyżby w mojej ktoś już dłubał, czy np. TOURy miały już inne patenty. Octavia 1 oczywiście.

                              Głośniki mam blaupunkta, tweetery właśnie zmieniłem na rozsądne cenowo i jakościowo Boschmann'y i po wygłuszeniu efekt jest ekstra, mimo, że nie wygłuszyłem 100% powierzchni. Tam gdzie mogłem się dostać tam wkleiłem maty - tzn. w ok 85-90%.
                              Kable zostawiłem sobie też w 90% na wierzchu, żeby "w razie czego mieć dostęp, tam gdzie śruby od mocowania szyby wyciąłem dziury w matach, pooznaczałem też sobie wszystkie spinki kabli, otwory oraz usztywnienia i myślę, że jest ok. Nie jest to robota jak w jakimś serwisie car-audio, ale jak na amatora i robotę podwórkową, to jestem zadowolony

                              Zrobiłem zdjęcia po kolei, więc nie wiem czy nie wrzucić do działu FAQ tematu z wygłuszeniem krok po kroku.
                              BYŁA: liftback 1.6 75KM 1998r -----> SĄ: liftback 1.6 75KM 2002r/ liftback 1.6 102KM 2010r <--klik--> combi 1.9TDI 101KM 2009r <----zapraszam

                              Komentarz


                              • #16
                                Tak, tak - cały płat przykręcanej blachy będzie oklejony matą - dzięki temu zyskam potrzebne wygłuszenie, a także zostawię sobie możliwość grzebania w drzwiach tylko zastanawiam się, jak mi pójdzie wywleczenie kabli na zewnątrz

                                Co do dystansów - na Twoim miejscu plastik zamieniłbym na MDF - jest znacznie sztywniejszy i lepiej usztywni głośnik. Co do głośników zgrzewanych z dystansami - takie rozwiązanie jest w Passacie B5, wraz z genialnym wręcz arkuszem blachy na całej powierzchni drzwi.
                                >> Serwisujesz swoją Skodę? Ściągnij książki "Sam Naprawiam - Octavia I" <<
                                >>Link alternatywny<<

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X